Steelpen Kampüs incelemesi / Steelpen fountain pen review

Son günlerde hiç yanımdan ayırmadığım, tüm mektuplarımın içeriğinde bana yardımcı olan yeni dostumdan bahsetmek istedim sizlere... Steelpen Kampüs Kar dolmakalemim. 

Son derece hafif olan yapısı sebebiyle günlük kullanım için ideal. Hele ki dolmakalem kullanmaya yeni başlayacaklar için gayet güzel bir giriş seviyesi kalem olduğunu düşünüyorum. 
Scroll down for English!

Günlük kullanımda şimdiye kadar genellikle Kaweco Perkeo'yu tercih ederken, yakın zamanda Steelpen elimden düşmez oldu. Birkaç ay önce Steelpen'in Ice modelini denediğimden beri Steelpen'e bir şans vermek istiyordum. Ne mutlu ki benim gibi iğne-iplik, örgü, desen sever biri için böylesine güzel tasarımı olan bir kalemle yollarımız kesişti. 


Steelpen Kampüs üzerindeki Iridium Point M ucuyla birlikte geliyor. Üretim yeri Almanya olmasına rağmen diğer M uçlara göre biraz ince yazdığını söyleyebilirim. Standart kartuş uyumlu olduğu için standart konvertör de kullanmanız mümkün. 


Çekerek açılan kapağı hızla not almak gerektiğinde gayet pratik. Tutma yerinin girintileri olmayan düz plastikten yapılmış olması yeni başlayanlar için biraz alışma süresi gerektirebilir. Ancak sunulan fiyata göre gayet iyi bir performansı olduğu bir gerçek. 

Steelpen Kampüs'ün diğer modellerini şuradan görebilirsiniz. Satın almak isteyenler H&S Kırtasiye'de şu an indirimde olduğunu unutmasın!

Not: Bu yazı tamamen kendi isteğim ve düşüncelerimle yazılmıştır. Çelik Kalem ya da H&S Kırtasiye'yle herhangi bir maddi ilişkim yoktur.
I want to tell you about my new friend who usually keeps me company and really helps me with my letters lately... It's my new Steelpen Kampüs Kar fountain pen. 

I think it's a very good entry level fountain pen for beginners. Also the light structure makes it an ideal pen for daily use. 

I used to prefer Kaweco Perkeo for my daily writing routine but recently I just can't put down my Steelpen Kampüs. I really wanted to give Steelpen a chance since I tried out the Ice model a few months ago. Luckily, I came across with this beautiful design which is just perfect for a person like me who absolutely adore yarn and knitting. 

Steelpen Kampüs comes with an Iridium Point M nib. Although being manufactured in Germany, the nib is slightly finer than usual German M nibs. It has a practical filling system which uses standart cartridges. 

The clip-on cap is quite practical for note taking. Nevertheless, the fountain pen newbies may need a little time to get used to the smooth plastic grip section. However the affordable price is well suited with the performance of the pen. 

2 comments:

  1. Merhaba incelemenizin ayrıntılandırılma üslubu çok hoşuma gitti öncelikle tebrik ederim�� Ayrıca mürekkebin ismini ve markasını söyleyebilir misiniz benim her tür kalemde aradığım bir mavi tonu

    ReplyDelete
    Replies
    1. Çok teşekkür ederim. Çok önemli bir ayrıntıyı gözden kaçırmışım, haklısınız. Bu Kaweco kalemimle birlikte gelen mavi kartuştu. O kalemle mavi kullanmak istemediğim için sırasını bekliyordu. Sanırım adı Royal Blue.

      Delete