Cafe de Kedi


Cafe de Kedi, Eskişehir'de kediler için güzel şeyler yapmak isteyen bir grup harika insan tarafından işletilen bir kafe. Zor durumlardan kurtarılan kedilerin kalıcı yuvalarına kavuşana kadar misafir oldukları ve müşterilerin de yiyip içerek sokak hayvanlarına destek olabildikleri bir yer.

Bir kafeden ziyade kocaman bir oturma odasında keyif yaptığınızı düşünün. Bir şeyler yiyip içerken kitap okuyabilir, puzzle yapabilir, kucağınızda sıcacık bir kediyle ısınıp uyuklayabilirsiniz. Tek fark her şeyin kedilerin rahatına göre düzenlenmiş olması. Yemekler ise harika! 


Ancak böylesine harika bir yer maalesef ki hak ettiği değeri görmüyor. Herhangi bir kafe kadar iş yapamamasının yanı sıra, bir de orayı barınak sanan insanlar yüzünden kedi sayısı artıyor ve masraflarla başa çıkmak zorlaşıyor. Tüm bunlar yetmiyormuş gibi bir de hayvan düşmanlarıyla uğraşmak zorunda kalıyorlar.

Ben de geçenlerde kafeye destek olmak için bir kedi ördüm. Kedi aynı gün satıldığı için dün ikinci bir kedi örmek için kafeye gittim. Örgü olmayan kediler işi zorlaştırsalar da çok eğlendim. Hatta aşağıda da görüleceği üzere Optik isimli arkadaş rahat rahat yumakla oynayabilsin diye beyaz kedimin bir kulağını yamuk dikmişim.
Siz de Optik, Mocha, Latte, Şaşkın, Balkabağı, Tripod ve diğerleriyle tanışmak istiyorsanız, www.cafedekedi.com ve https://www.facebook.com/CafeDeDeliKedi adreslerinden detaylı bilgi alabilir, haritadan yerini öğrenebilirsiniz.No comments:

Post a Comment