Beni bu güzel hobiler mahvetti

Ben aslında şu an makale okuyorum. Bazen ödev yapıyor oluyorum, bazen de kitap okuyor oluyorum ama kafam hep yünlerde, ilmeklerde, tığlarda... Kendimi o kadar çok kaptırdım ki bazen hobilerim, diğer hobilerimin zamanına tecavüz etmeye başladı. Derdim çok büyük, çok! 

Bu yoğunlukla birlikte doğal olarak inanılmaz bir dağınıklık oluşuyor. Havada uçan elyaflar, halıya yapışan iplikler... Bunlar çok rahatsız etmese de kıça batan iğneler pek hoş olmuyor. O yüzden kendime keçeden bir iğne/tığ kılıfı yaptım. 


Yapım aşamasında fotoğraf çekmek aklıma gelmedi ama göreceğiniz gibi yapımı gayet basit. Bir düz parça keçeyi ikiye katladım ve kenarlardan diktim. Dikişler de ne biçim! Ama, ama, ama öyle değil! Bu projemi sadece on dakikada tamamladım. Bu kadar oldu ama çok işe yarıyor.


Artık tüm delici aparatlarımı tek bir yerde saklıyorum ve katlayıp kaldırıyorum. Hiçbir tığım kaybolmadığı için yeni projelerimi ertelemek zorunda kalmıyorum. İşte aşağıda göreceğiniz yeşilliler yeni amigurumi projemin iki parçası. 


Şu an makale okuyor olduğum için ara vermek zorunda kaldım ama en kısa zamanda tamamlamaya çalışacağım. Bir ipucu vereyim; kendisi bir hayvan dostumuz! Çoook büyük bir dostumuz!


No comments:

Post a comment